Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Institutionen för geovetenskaper

vid Naturvetenskapliga fakulteten

Institutionen för geovetenskaper
Box 460
405 30 Göteborg
Leveransadress: Guldhedsgatan 5 A, 413 20 Göteborg
Besöksadress: Guldhedsgatan 5a, 413 20 Göteborg

Webbplats: www.gvc.gu.se
Epost: gvc@gvc.gu.se

Prefekt: Mark Johnson

Gå till personallistan

Kontaktuppgifter

Studiefrågor

Om du har frågor som rör studier, kontakta någon i vår utbildningsadminstrativa personal.

Samtlig personal listas under sidan "Om institutionen", "Personal"

Ledning

Prefekt
Mark Johnson | 031-786 2808 | markj@gvc.gu.se

Proprefekt
Hans Linderholm | 031-786 2887 | hansl@gvc.gu.se

Ämnesansvarig geologi
Rodney Stevens | 031-786 2807 | stevens@gvc.gu.se

Ämnesansvarig naturgeografi
Deliang Chen | 031-786 4813 | deliang@gvc.gu.se

Administrativ chef
Agneta Johnsson | 031-786 4708 | agneta.johnsson@conservation.gu.se

Studierektor grundutbildning
Andreas Andjelic | 031-786 2819 | andreas.andjelic@gu.se

Studierektor forskarutbildning
Åsa Kasimir | 031-786 1960 | asa.kasimir@gu.se

Adminstrativ personal

Administrativ chef/personal
Agneta Johnsson | 031-786 4708 | agneta.johnsson@conservation.gu.se

Ekonom
Conny Nilsson | 031-786 2814 | conny.nilsson@gu.se

Ekonomiadministratör
Anna Lindström | anna.lindstrom@gu.se

Ekonomiadministratör
Monica Palm | 031-786 2828 | monica@gvc.gu.se

Webbredaktör
Robert Karlsson | 031-786 9871 | robert.karlsson@science.gu.se

Utbildningsadministrativ personal

Studierektor grundutbildning och studievägledare
Andreas Anjelic | 031-786 2867 | andreas.andjelic@gu.se, svl@gvc.gu.se

Studierektor forskarutbildning
Åsa Kasimir | 031-786 1960 | asa.kasimir.klemedtsson@gu.se

Studieadministratör
Adriana Forssén | 031-786 1951 | adriana.forssen@gu.se

Studieadministratör tentamenshantering
Emily Whitehurst-Zack | 031-786 2838 | emily.whitehurst.zack@gu.se

Teknisk personal

Tekniker
David Allbrand | 031-786 2817 | david.allbrand@gu.se

Tekniker/studieadministratör tentamenshantering
Emily Whitehurst-Zack | 031-786 2838 | emily.whitehurst.zack@gu.se

Husansvarig
Christer Aronsson | 031-786 5702 | christer.aronsson@gu.se

Vaktmästare
Muhamed Trinka | 031-786 1952 | muhamed.trnka@gu.se

Ombud

Arbetsmiljö
Jakob Heyman (suppleant) | 031-786 3130 | jakob.heyman@gu.se

Kemikalier (Klara)
Aila Schachinger | 031-786 1905 | aila.schachinger@gu.se

Likabehandling
Sofia Thorsson | 031-786 4733 | sofiat@gvc.gu.se
David Rayner | 031-786 4849 | david.rayner@gvc.gu.se

Miljö
Per Weslien | 031-786 2878 | per.weslien@gu.se

Sidansvarig: Robert Karlsson|Sidan uppdaterades: 2017-08-22
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?

Denna text är utskriven från följande webbsida:
http://geo.gu.se/kontakta-oss/
Utskriftsdatum: 2017-09-22